بایگانی دسته: تاریخ ادیان 4 – مسیحیت و یهودیت

خلاصه کتاب یهودیت

خب، با کمی تأخیر، خلاصهٔ کتاب «یهودیت» هم آماده شد که از انتهای همین پست می‌توانید دانلود کنید. اما نکتهٔ دیگر این که استاد شجاعی یک سری سؤال طراحی کردند و قرار شد که سؤالات امتحانی از بین همین سؤال‌ها انتخاب شود. در پست بعدی، ان‌شاء‌الله آن سؤال‌ها را منتشر خواهم کرد. با این حال،‌ اگر گذرتان به دانشگاه افتاد، دست‌خط استاد هم کپی گرفته شده که پیش آقای ترابی است. آخرین بار که ایشان را دیدم، گفتند قرار است این هفته، هر روز دانشگاه باشند. به هر حال، این کتاب یهودیت:

خلاصهٔ کتاب «یهودیت»، نوشتهٔ عبدالرحیم سلیمانی اردستانی (حجم: 685 کیلوبایت)

خلاصهٔ کتاب «مسیحیت»

همان‌طور که در پست قبلی گفته بودم، خلاصهٔ کتاب «مسیحیت» نوشتهٔ عبد الرحیم سلیمانی اردستانی هم آماده شد. البته این نکته را شاید بهتر باشد تذکر بدهم که این کتاب، منبع امتحانی کلاس تاریخ ادیان استاد انصاری‌پور نیست و قرار شد که منبع تاریخ مسیحیت، فقط بخش مسیحیت کتاب «سیری در ادیان زنده جهان» باشد ولی به هر حال، این خلاصه، متن کامل‌تری است و در صورت علاقه می‌توانید مطالعه کنید. کتاب «یهودیت» هم در دست آماده‌سازی است.


لینک دانلود نسخهٔ پی‌دی‌اف:

خلاصهٔ کتاب «سیری در ادیان زندهٔ جهان»

پیش از کنکور، وقتی کتاب «سیری در ادیان زنده جهان (غیر از اسلام)» آقای عبدالرحیم سلیمانی را می‌خواندم، برای این که بهتر به یادم بماند، خلاصه‌ای از آن نوشتم. البته چون درس‌های 2 تا 15 ربطی به رشتهٔ درسی ما نداشت، مطالعه‌اش نکرده‌ام و خب طبیعتا این خلاصه هم شامل آن درس‌ها نمی‌شد. به هر حال، چون یکی از منابع استاد انصاری‌پور برای درس تاریخ ادیان 4، همین کتاب هست، گفتم شاید انتشارش خالی از لطف نباشد.


البته فرصت نشد که دوباره بازخوانی‌اش کنم و ممکن است اشکالات ویراستاری یا تایپی داشته باشد که به بزرگواری خودتان ببخشید. کتاب «مسیحیت» و «یهودیت» هم هست که باید آماده‌شان کنم. فعلا این کتاب را از «اینجا» دانلود کنید: